Filtruj według

Pojemność

Pojemność

Prąd rozruchu

Prąd rozruchu

Napięcie

Napięcie

Biegunowość

Biegunowość

Długość

Długość

Szerokość

Szerokość

Wysokość

Wysokość

Końcówki biegunowe

Końcówki biegunowe

Mocowanie dolne

Mocowanie dolne

Typ

Typ

Marka

Marka

Technologia

Technologia

Start/Stop

Start/Stop

Odpowietrznik

Odpowietrznik

Akumulatory

We współczesnym świecie akumulatory są powszechne w bardzo wielu urządzeniach. Jednym z ich najważniejszych zastosowań jest motoryzacja oraz urządzenia wymagające zasilania awaryjnego, np. systemy alarmowe. Dzięki magazynowanej w nich energii możemy uruchomić silnik w pojeździe oraz korzystać z urządzeń w trakcie postoju, jak światła, radio, czy nawet alarm - wtedy gdy samochód jest zamknięty. Są one nierozłącznym elementem każdego pojazdu.

Ich największą i niesamowitą cechą jest zdolność do przyjmowania prądu i zamiany go na energię chemiczną, natomiast – kiedy prąd jest nam potrzebny są w stanie zamienić energię chemiczną na elektryczną. Z uwagi na postęp technologiczny większość współczesnych akumulatorów mają miano bezobsługowych. Dzięki zastosowaniu stopów wapnia znacząco uległo zużycie wody, do takiego stopnia, że nie ma potrzeby uzupełniania jej przez cały okres eksploatacji.

Najważniejszym czynnikiem wpływającym na żywotność akumulatora i długość działania nie jest marka czy producent, a sposób jego użytkowania. Ważne, aby zawsze był naładowany, nie powinno się pozostawiać go rozładowanego na dłuższy czas, gdyż wpływa to negatywnie na jego kondycję.

Akumulatory

Liczba produktów: 611

Pokazano 1-10 z 611 pozycji

Aktywne filtry