Filtruj według

Marka

Marka

Napięcie ładowania

Napięcie ładowania

Prąd ładowania

Prąd ładowania

Prostowniki

Prostowniki samochodowe i nie tylko

Prostownik samochodowy pozwala naładować akumulator. Jest urządzeniem szczególnie przydatnym zimą lub jeśli akumulator jest rzadko używany. W naszym sklepie znajdziesz klasyczne prostowniki, prostowniki z rozruchem oraz ładowarki.

Prostownik transformatorowy czy ładowarka automatyczna, co wybrać?

W zależności od potrzeb i rodzaju posiadanego akumulatora może zachodzić potrzeba wyboru konkretnego typu prostownika czy ładowarki. Jeśli cenisz sobie swój czas i nie masz ochoty pamiętać o odłączeniu akumulatora po zakończeniu ładowania, to idealnym wyborem będzie ładowarka inteligentna z mikroprocesorem. Jej największą zaletą jest to, że po naładowaniu akumulatora do pełna przechodzi w tryb konserwacji, przez co nie następuje ryzyko przeładowania akumulatora. Ponadto niektóre typy akumulatorów jak żelowe czy AGM nie mogą być ładowane zwykłym prostownikiem, tylko ładowarką automatyczną, która ma system zarządzania napięciem i nie pozwala uzyskać zbyt wysokiego napięcia, które często może być powodem uszkodzenia akumulatorów. W przypadku akumulatora AGM może nastąpić wyparowanie wody i osuszenie akumulatora, natomiast w żelowym mogą powstać pęcherzyki, ładowarka automatyczna nie dopuszcza do takich sytuacji.

Kiedy prostownik transformatorowy jest lepszy?

Jeśli używasz zwyczajnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych (mokrych), a nadzór nad ładowaniem akumulatora oraz odłączenie prostownika po odpowiednim czasie to nie problem dla Ciebie, warto zakupić prostownik transformatorowy. Jego największym atutem jest fakt, że lepiej sobie radzi z przywróceniem właściwej gęstości elektrolitu w przypadkach, gdy rozładowanie akumulatora było głębokie (nawet poniżej 10,5V).

Prostowniki

Liczba produktów: 14

Pokazano 1-10 z 14 pozycji

Aktywne filtry